Behawiorysta Rzeszów

Jako certyfikowana psi behawiorysta oferuję terapię behawioralną psów, znaną jako Kuracja Ogonka. To specjalistyczny program spotkań, który pomaga w eliminacji niepożądanych zachowań u psów. Zanim zdecydujesz się na taką terapię, zalecam umówienie się na indywidualną konsultację, abyśmy mogli porozmawiać o problemach Twojego pupila oraz potencjalnych przyczynach niepożądanych zachowań.

Wskazania do terapii behawioralnej dla psów z zaburzeniami zachowania to przede wszystkim lęk, agresja, niszczenie przedmiotów, wokalizacja, nadaktywność, niezachowywanie czystości lub znakowanie moczem, depresja oraz stereotypowe, powtarzalne zachowania typu OCD. Warto jednak pamiętać, że niepożądane zachowania nie zawsze mają podłoże behawioralne, a czasem wynikają z czynników zdrowotnych. Dlatego przed podjęciem decyzji o terapii behawioralnej, warto wykluczyć przyczyny zdrowotne.

Terapia behawioralna dla psów to skuteczna metoda eliminacji niepożądanych zachowań. W trakcie terapii behawioralnej stosujemy różne metody, w zależności od indywidualnych potrzeb psa. Wszystkie metody są bezpieczne i nie krzywdzą zwierzęcia. Podczas terapii, będziemy skupiać się na tym, aby Twój pies poczuł się bezpiecznie i wygodnie w obecności behawiorysty.

Moja praca jako behawiorystki skupia się na pozytywnych wynikach, a moim celem jest zawsze poprawa jakości życia zarówno psa, jak i jego opiekuna.

Psi behawiorysta w Rzeszowie – cennik

Jeśli Twój pupil przejawia niechciane, uciążliwe dla Ciebie zachowania, z którymi nie potrafisz sobie poradzić, pomimo usilnych starań, może okazać się, że Twojemu psu jest być potrzebna specjalistyczna pomoc i może być wskazane, aby odbył pełną terapię behawioralną dla psów z zaburzeniami zachowania. Wśród najczęstszych niechcianych zachowań, które zgłaszają opiekunowie psów, wymienić można:
• niepokój i lęk, w tym lęk separacyjny, 
• agresję w różnej formie, 
• niszczenie, 
• wokalizację, 
• nadaktywność, 
• niezachowywanie czystości lub znakowanie moczem, 
• depresję, 
• stereotypowe, powtarzalne zachowania typu OCD.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że skuteczna eliminacja niechcianych zachowań u czworonoga w wyniku odbycia pełnego cyklu terapii behawioralnej psów, nie zawsze będzie oznaczać, że problem został zażegnany raz na zawsze. Nikt, nawet najlepszy specjalista, nie jest w stanie zagwarantować, że w przyszłości nie nastąpi nawrót zaburzeń zachowania u pupila. Zatem – choć w trakcie spotkań skupiam się przede wszystkim na czworonogu – ważnym elementem każdej sesji terapii behawioralnej psów jest edukacja opiekuna (i pozostałych członków rodziny), ponieważ specyfika relacji między czworonogiem a domownikami gra niebagatelną rolę w profilaktyce nawrotowej.

Zobacz także: