Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Wykłady przeznaczone są dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz przedszkolnej. W ramach zajęć omawiane są podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zalecenia, które pomogą w zachowaniu większej uwagi w kontaktach z psami. Uczestnicy wykładów nie tylko nauczą się rozpoznawać oznaki, kiedy pies czuje się zagrożony, ale również dowiedzą się, jak w takiej sytuacji powinni się zachować. Ważne jest budowanie świadomości psich komunikatów od najmłodszych lat, żeby skutecznie zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom z udziałem psów. W codziennym życiu spotykamy psy wszędzie: na chodniku, na spacerze w parku, u znajomych, we własnym domu, dlatego wiedza wyniesiona z naszych zajęć jest niezbędna każdemu.

Ogonkowy Patrol został stworzony dla młodszych odbiorców i dzięki swojej przystępnej formie nauki przez zabawę wzbudza wielkie zainteresowanie oraz emocje wśród dzieci, a to pozwala zachować cenną wiedzę w ich pamięci na dłużej. Byliśmy świadkami ich aktywnego zaangażowania w zajęcia, na dowód czego udostępniamy zdjęcia w naszej galerii – widać na nich żywe dziecięce reakcje na pluszowego psa Łatka i ogonkowe ilustracje. Z kolei PsioGadanki zostały tak skonstruowane, żeby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom dorastającej młodzieży, ale też aby przekazać ważne treści w taki sposób, by zachęcić nastolatków do uczestniczenia w wykładach, jak również dać im poczucie dobrze spędzonego czasu. Dlatego psa Łatka zastąpiła tu ciekawa wizualnie prezentacja multimedialna.

rozwijanie empatii i szacunku do zwierząt

profilaktykę pogryzień i naukę bezpiecznego postępowania w towarzystwie psów

zapoznanie ze sposobami psiej komunikacji

przedstawienie psiej perspektywy, dzięki czemu łatwiej zrozumieć zachowanie psów

dzięki zwiększeniu świadomości i nabytej wiedzy, pomoc w przepracowaniu lęków przed psami*

*zajęcia są prowadzone bez udziału żywych zwierząt

Jest to ciekawa oferta dla PRZEDSZKOLI, SZKÓŁ PODSTAWOWYCH oraz PONADPODSTAWOWYCH.

Chętnie podejmiemy też współpracę z: BIBLIOTEKAMI, ŚWIETLICAMI, URZĘDAMI, OŚRODKAMI KULTURY, FIRMAMI EVENTOWYMI, ORGANIZATORAMI WYPOCZYNKU.

WAŻNA INFORMACJA:

Istnieje możliwość POZYSKANIA ŚRODKÓW na tego typu
wykłady z FUNDUSZY GMINNYCH lub SOŁECKICH.

Obie formy zajęć tj. OGONKOWY PATROL i PSIOGADANKI są dostępne w opcji podstawowej lub rozszerzonej:

PAKIET PODSTAWOWY

1 wykład 45-60 min
dla grup do 50 osób*

450 zł

PAKIET ROZSZERZONY

cykl 5 wykładów 45-60 min
dla grup do 50 osób*

2000 zł

*powyżej 50 osób koszt ustalany indywidualnie

Nasze zajęcia mogą być prowadzone w plenerze podczas PIKNIKÓW, FESTYNÓW, PÓŁKOLONII czy OBOZÓW (letnich/zimowych).

Oferta jest skierowana również do ODBIORCÓW INDYWIDUALNYCH, którzy chcieliby ciekawie zaplanować czas swoim pociechom podczas wszelkiego rodzaju IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH.