Mikro Ogonki

Szczeniaki po osiągnięciu drugiego miesiąca życia znajdują się na etapie życia zwanym oknem socjalizacyjnym. To okres, podczas którego powinny zapoznać się z różnymi bodźcami, by nie budziły one lęku/agresji w przyszłości, a stały się dla nich naturalną częścią otaczającego świata. Jednak niezmierne istotne jest, aby odkrywanie świata przez szczeniaka odbywało się w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach, a uczestnictwo w zajęciach socjalizacyjnych w Psim Przedszkolu to umożliwia. Ponadto warto wiedzieć, że – niestety – po przejściu na dalszy etap dojrzewania, gdy okno socjalizacyjne się zamknie, trudniej będzie Twojemu ogoniastemu kompanowi poznawać nowe rzeczy i reagować spokojnie na nieznane sytuacje, osoby, zwierzęta. 

Nieumiejętne przeprowadzanie socjalizacji szczeniaka (lub całkowity jej brak na właściwym etapie życia) prowadzi do uzyskania efektu odwrotnego od zamierzonego – na dalszym etapie rozwoju pies może zacząć przejawiać różne niechciane zachowania. Wówczas nierzadko koniecznością okazuje się zapisanie pupila na sesje terapii behawioralnej ze względu na  rozwinięcie u niego zaburzeń zachowania. Właśnie dlatego w Psim Przedszkolu dużo stawia się na socjalizację i habituację szczeniaków.

Ogonkowe Przedszkole, to miejsce gdzie szczeniaki i ich właściciele mogą się rozwijać w zgodzie z ich możliwościami psychicznymi i fizycznymi.

Przede wszystkim – zarówno Ty, jak i Twój szczeniaczek – będziecie mieli okazję do nawiązania nowych znajomości, a być może nawet przyjaźni. 

Zapisując szczeniaka na cykl regularnych spotkań w Psim Przedszkolu, przyczyniasz się do wspierania prawidłowego rozwoju swojego czworonoga.